Web provozuje
Interacta Travel
+420 608 057 057 +420 233 920 118

Hotel Paříž Praha

Hotel Paříž se nachází v samém centru hlavního města Prahy hned vedle Obecního domu, jen několik málo minut chůze od Staroměstského náměstí, Václavského náměstí a všech důležitých obchodních center či turistických zajímavostí. Do hotelu se lze snadno dopravit i autem, kde je zajištěno parkovaní.

Hotel

Historické centrum

Hotel Paříž Praha

U Obecniho domu 1 * Praha 1 - Stare Mesto
e-mail: paris@hprg.cz

GPS (WGS84)

Šířka 50.088029 Délka 14.427227
Podrobné cenyObjednávka/poptávka
Restaurace
Bar
Minibar
Výtah
Fitko
Sauna
Parkování
Televize
Klimatizace
Invalidé
Internet na pokoji
Zvířata
Káva a čaj

Do hotelu se lze snadno dopravit i autem, kde je zajištěno parkovaní. V těsné blízkosti hotelu je stanice metra Náměstí Republiky (trasa B) a tramvajová stanice (č.5, 8, 14).

Hotel Paříž byl postaven významným architektem J. Vejrychem v roce 1904, interiér navrhl A. Pfeifer, keramické mozaiky, jimiž je vyzdoben především interiér restaurace, jsou od J. Köhlera. Již více než sto let si tak Hotel Paříž zachovává svou nezaměnitelnou tvář stavby První republiky, pompézní neogotické stavby s výraznými secesními prvky.

Do konce 50. let byl Hotel spolu s dalšími několika stavbami považován za symbol úspěchu a bohatství. Během následujících let pak byla budova Hotelu bohužel odsouzena k více méně pouhému přežívání, ale i přesto byl Hotel Paříž r. 1984 vyhlášen historickou památkou a právem se tak zařadil mezi nejvýznačnější památky Prahy. Po “Sametové revoluci”, v roce 1991, byl Hotel v rámci restituce vrácen zpět do rukou rodiny Brandejsů, vnukovi původního majitele a zakladatele, p. Antonínu Brandejsovi, který tak pokračuje ve více než 150 leté rodinné hoteliérské tradici.
Marná je však naše snaha charakterizovat hotel, který už před námi, v záchvatu lehké imprese, popsal jistěji a lépe spisovatel Bohumil Hrabal v knize “Obsluhoval jsem anglického krále”. Slovy hlavního hrdiny k nám promlouvá jazykem plným obdivu a uznání: “Hotel Paříž byl tak krásný, že jsem se skoro svalil. Tolik zrcadel a tolik mosazných zábradlí a tolik mosazných klik a tolik mosazných svícnů a tak vyleštěných, že se to podobalo zlatému paláci.”

Náš hotel nabízí 86 pokojů, přičemž každý pokoj je díky prostorovým dispozicím historické budovy svým způsobem unikátní, jedinečný; rozdíly jsou zřejmé především ve tvaru pokoje, ale také v barevném provedení a uspořádání. Hotel nabízí několik typů pokojů: Deluxe pokoje, Executive pokoje, Executive Suites, Junior Suites i apartmány - Klimt Suite, Mucha Suite nebo jedinečný Tower Suite. Každý z nich má své vlastní kouzlo, avšak všechny splňují vysoký standard komfortu a pohodlí. Spolu s dokonalými napodobeninami secesního stylového nábytku a překrásnou výzdobou představují tyto pokoje osobitý secesní sloh.


Klimatizované pokoje jsou vybaveny telefonem s přímou linkou a hlasovou schránkou, Wi-Fi připojením na Internet, televizí se satelitními programy, Pay TV, minibarem, trezorem a požárními hlásiči. Luxusní prostorné koupelny s vytápěnými podlahami jsou vybaveny fény, masážními sprchami, župany, kosmetickými zrcadly a kosmetickými doplňky.Pokoje Deluxe


Deluxe pokoje jsou zařízeny replikami secesního nábytku, kterým byl Hotel Paříž původně zařízen. Celoplošný koberec, závěsy, postelový přehoz i čalounění je sladěno do jedné barvy a společně s ručními malbami na stěnách pokoje tak vytváří harmonický dojem. Pokoje jsou vybaveny king-size postelí či dvěma oddělenými postelemi (Twin pokoje), některé pokoje umožňují i přistýlku, dále sedací soupravou s konferenčním stolkem, psacím stolem, prostornou šatní skříní.

K nezbytnému zařízení Deluxe pokojů patří: klimatizace s odděleným ovládáním pro pokoj a koupelnu, kouřové detektory, elektronický trezor, přímá telefonní linka s hlasovou schránkou, Internetová přípojka, barevná TV se satelitními programy, minibar s výběrem alko i nealko nápojů. Koupelny s komfortním podlahovým vytápěním jsou vybaveny vanou či sprchovým koutem, toaletou a bidetem. K dispozici jsou dále župany, fén, kosmetické zrcátko a základní kosmetické přípravky. Deluxe pokoje, z nichž některé mají balkón, mají výhled směrem na Obecní dům nebo město.
Rozloha pokojů je cca 22m2.

Pokoje ExecutiveExecutive pokoje jsou o kategorii výše než Deluxe pokoje. Hlavní předností těchto pokojů je umístění v hotelu a s tím spojený komfort uspořádání pokoje i výhled. Executive pokoje mohou být rohové, a tedy s výhledem na Staré Město, a dále pokoje orientované na Obecní Dům. Barevně sladěný celoplošný koberec, závěsy, postelový přehoz i čalounění, tvoří společně ručními malbami na stěnách pokoje harmonický celek. Pokoje jsou zařízeny king-size postelí či dvěma oddělenými postelemi (Twin pokoje), některé pokoje umožňují i přistýlku, dále sedací soupravou s konferenčním stolkem, psacím stolem, prostornou šatní skříní.

K základnímu vybavení Executive pokojů patří: klimatizace s odděleným ovládáním pro pokoj a koupelnu, kouřové detektory, elektronický trezor, přímá telefonní linka s hlasovou schránkou, Internetová přípojka, barevná TV se satelitními programy, minibar s výběrem alko i nealko nápojů. Koupelny s komfortním podlahovým vytápěním jsou zařízeny vanou, toaletou a bidetem. K dispozici jsou dále župany, fén, kosmetické zrcátko a základní kosmetické přípravky.
Rozloha Executive pokojů je max. 30 m2.Junior Suite


Kompletně zrekonstruované pokoje zdobené v duchu secesního stylu, dokončené v dubnu 2003. Prostorné a komfortně zařízené Junior Suites s king size postelí, před kterou je umístěno sofa, psacím stolem a malým kávovým stolkem s křesílky, patří k těm nejlepším pokojům, které může hotel klientům nabídnout. Spolu s barevně sladěnými textilními tapetami, záclonami, přehozy a vlněným kobercem vytváří tato kombinace velmi útulnou atmosféru. Koupelna s vytápěnou podlahou jistě splňuje největší očekávání: mramorové dvojité umyvadlo,vana a masážní sprcha, fén, telefon, kosmetické zrcátko, župany; toaleta je zde oddělena.

Základní vybavení pokoje: barevná TV s dálkovým ovládáním a satelitními programy, telefon s přímou provolbou a hlasovou schránkou, připojení na Internet, akusticky izolované zdi a dvojité dveře, minibar s velkým výběrem alko i nealko nápojů, elektronický trezor, kouřový detektor a samostatný kontrolní systém pro vytápění a klimatizaci.
Velikost Junior Suitu je 35 m2.Apartmány - Klimt Suite


Klimt Suite je zcela nový dvoupokojový apartmán (obývací pokoj a ložnice) se secesní výzdobou, dokončený také v dubnu 2003. Prostorný a komfortně zařízený dvoupokojovy suite je v ložnici zařízen king-size postelí, odkládacím sofa a toaletním stolkem, v obývacím pokoji pak kávovým stolkem s křesílky a pohovkou, TV koutem a psacím stolem. Klimt Sutie bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co můžeme hostům nabídnout. Spolu s barevně sladěnými textilními tapetami, záclonami a přehozy vytváří tato kombinace velmi útulnou atmosféru.

Koupelna jistě splňuje i ta nejnáročnější očekávání: mramorové dvojité umyvadlo, vana a masážní sprcha, fén, telefon, kosmetické zrcátko, župan. Oddělená toaleta a dvě šatny poskytují opravdový komfort.
Klimt Suite je 60 m2 velký.Mucha Suite


Mucha Suite je nesrovnatelná hvězda mezi nejlepšími pražskými apartmány, a to nejen pro svůj jedinečný výhled na Staré Město a Pražský Hrad. Mucha Suite se nachází v nejvyšším patře hotelu u věže, což dodává pokoji unikátní atmosféru.

Mucha Suite je vybaven kouřovým detektorem, samostatným kontrolním systémem pro vytápění a klimatizaci, barevnou TV s dálkovým ovládáním, telefonem s přímou provolbou a hlasovou schránkou, připojením na Internet, minibarem s širokým výběrem alko i nealko nápojů, elektronickým trezorem. Zdi a dveře jsou akusticky izolované. Mucha Suite je dále zařízen king-size postelí, kávovým stolkem se sofa a křesly, stolem, který je možné využít i na menší jednání, a malým kuchyňským koutem s barem. Koupelna s vytápěnou podlahou je vybavena vanou, kosmetickým zrcátkem, toaletou, samozřejmě župany, fénem a kosmetickými přípravky.
Mucha Suite je velký 40 m2.Tower Suite


To nejlepší, co může Hotel Paříž z ubytování nabídnout, je prezidentské apartmá Royal Tower Suite. Rozkládá se na dvou patrech a přináleží k němu hotelová věž. Apartmá se skládá celkem ze 3 pokojů; na pátém patře to je prostorný obývací pokoj s jednacím stolem až pro 8 osob, s oddechovou částí a malým barem s kuchyňkou, 2 koupelny a 1 ložnice s King Size postelí.

Na šestém patře, respektive ve věži, v překrásném romantickém prostředí dřevěného trámoví nalezneme třetí pokoj s pracovním zákoutím, pohovkou a luxusní King Size postelí, ze které je skrze kulaté okno o průměru 1 metr fantastický pohled na střechy Starého Města a Pražský Hrad. Koupelna se dvěma umyvadly, whirlpool vanou a sprchovým koutem skýtá veškeré pohodlí. Všechny koupelny apartmá jsou vybaveny vyhřívanou podlahou (standard v celém hotelu), župany, trepkami a luxusními toaletními potřebami. Apartmá je vybaveno 2 telefonními linkami, videotelefonem, 3 televizemi, Hi-fi soupravou Bang&Olufsen, 4 minibary a stejně jako všechny ostatní pokoje přístupem na internet.

Perlou tohoto apartmá je samotná zasklená věž skýtající ten nejlepší, výhradně soukromý, panoramatický výhled 360° na celou Prahu. Royal Tower Suite je možné oddělit od zbývajícího prostoru hotelové chodby skleněnými neprůstřelnými dveřmi.Sarah Bernhardt Restaurant


Skutečným architektonickým opusem je restaurace, která nese jméno herečky a zpěvačky Sarah Bernhardt. Čistě secesní interiér - modré štípané mozaiky, zachovalé originální osvětlení, vykládané dřevěné obložení a zlacené štukování, to vše činí z restaurace jednu z perel pražských restauračních interiérů. Gourmet restaurace nabízí výbornou francouzskou a mezinárodní kuchyni. Pro nekuřáky nabízíme možnost volby, neboli “Courtesy of Choice”.

Otevírací doba - denně:
Snídaně: 6:30 hod. - 10:00 hod. (sobota a neděle do 10:30 hod.)
Oběd & večeře:
12:00 hod. - 16:00 hod.
18:00 hod. - 24:00 hod.

Každý den živá klavírní hudba, od 19:00 hod. do 24:00 hod. - 24 hodinový room service.
Café de Paris


"Hotelová kavárna jednoznačně souzní se svým názvem “Café de Paris” - tedy se svou podobností s desítkami kaváren nejen v Paříži, ale i v jiných evropských metropolích, které v sobě nesou kulturu počátku dvacátých let minulého století. Café de Paris je jednoznačně jedním z nejlepších míst pro schůzku ve městě. A záleží jen na Vás, zda-li si kavárnu vyberete pro přátelské posezení u kávy nebo obchodní jednání. Ale i to se jistě v našem prostředí během pár minut stane milým setkáním... Otevírací doba - denně: 8:00 hod.- 2:00 hod. ®ivá klavírní hudba: čtvrtek - sobota, od 18:00 hod. do 21:00 hod.Wellness & Spa Centrum


Hotel Paříž si Vás dovoluje pozvat do nově otevřeného Wellness & Spa centra, jehož vybavení jistě přispěje k příjemné celkové relaxaci jak po fyzické, tak i psychické stránce.
Nabízíme tyto služby:Celopostavová masážní sprcha, Ayurveda masáž, Jacuzzi, Sauna, Pára (Turecké lázně), Fitness
Otevírací hodiny: pondělí - neděle: 10:00 - 21:00 Soukromá rezervace Wellness & Spa centra stojí 1500 Kč/ 1 hodina.Konferenční salonky


Salonky Hotelu Paříž jsou ideálním místem pro obchodní schůzky, jednání, prezentace či soukromá setkání. Salonek Violet i Petit jsou umístěny v přízemí Hotelu, v těsné blízkosti Café de Paris. Pro lepší dostupnost je k dispozici i postranní vchod z Králodvorské ulice, kterým vejdete přímo do předsálí obou salonků. Salonek Boardroom je umístěn v -1. podlaží Hotelu vedle recepce Wellness & Spa Centre a lze jej s tímto prostorem v rámci akce popojit. Připojení na internet jak bezdrátově tak high-speed je samozřejmostí ve všech saloncích.

Postaráme se o tom, aby Vaše jednání bylo přesně dle Vašich představ.


Pokoje a Ceny

( za pokoj/noc, v EUR )


Nabízíme last minute slevu 10% - 48 hodin před příjezdem.

Slevy na delší pobyt:
Při pobytu na 3 noci ušetříte 10%
Při pobytu na 4 noci ušetříte 15%

Nebo můžete využít slev pro předplacené rezervace:
Při pobytu na 1-2 noci ušetříte 10%
Při pobytu na 3 noci ušetříte 15%
Při pobytu na 4 noci a více ušetříte 20%
Tyto zvláštní nabídky jsou platné pro rezervace předplacené dopředu 2 dny nebo déle.
V tomto případě je platba NEVRATNÁ.
( Nelze kombinovat s last minute a slevami na delší pobyt. )


Garance nejlepší ceny. Pokud naleznete nižší cenu, dorovnáme ji. Neváhejte se zeptat na nabídku.
Pro každou zajímavou rezervaci (více nocí, více pokojů) uděláme individuální nabídku. Odpovídáme v průměru do 30 minut.

Ceny zahrnují snídani a všechny poplatky,
ale nezahrnují městský poplatek 0,6 EUR osoba/noc.

Prosím povšimněte si že některé webové stránky nabízejí ceny tohoto hotelu bez snídaně a DPH !
Silvestrovský program "Sarah Bernhardt" v ceně 245,- EUR za osobu je povinný.
Přistýlka ... 60 EUR. Přistýlka pro děti do 12 let zdarma.
Mucha a Royal Tower Suite jsou maximálně pro 2 osoby.
Ostatní pokoje jsou maximálně pro 3 osoby.
Cena za pokoj pro jednu osbu je stejná jako pro 2 osoby.

Formulář pro objednávku či poptávku:1
Tyto pole jsou povinné
Počet nocí a datum příjezdu

2
Počet a typ požadovaných pokojů
Požadované pokoje

 

3
Tyto pole jsou povinné
Údaje o Vaší osobě


číslo mobilního telefonu
pokud je to možné
Platební a stornovací podmínky

Běžně neúčtujeme žádnou zálohu, předplatbu ani rezervační poplatek, můžete platit přímo v hotelu kreditní kartou či v hotovosti. Nezrušíte-li však objednávku do dvou dní do příjezdu a nepřijedete-li, bude Vám účtována cena za první noc. V případě skupinové rezervace budou podmínky dohodnuty individuálně.


nreCAPTCHASelf hosted

(Neplatí pokud je datum příjezdu za méně než 1 dní.)Požadujete okamžitou odpověď?

Vaše poptávka bude zodpovězena promptně.
Pokud zvolená možnost ubytování není volná, bude Vám nabídnuta alternativa stejného standardu a ve stejné lokaci našimi zkušenými operátory.

Booking & Inquiry info

Kontaktujte nás:

Telefon +420 233 920 118


Skype Call me Chat with me
Denně: Po-Pá 9-17, So+Ne 10-17
paris@hprg.cz


TOPlist