Web provozuje
Interacta Travel
+420 608 057 057 +420 233 920 118

Hotel Alchymist

Alchymist Grand Hotel and Spa je luxusní boutique hotel umístěný v centru historické čtvrti Malá Strana v sousedství amerického velvyslanectví a 400 metrů od Karlova mostu.

Hotel

Historické centrum

Hotel Alchymist

Trziste 19 * Praha 1 - Mala Strana
e-mail: alchymist@hprg.cz

GPS (WGS84)

Šířka 50.087532 Délka 14.400893
Podrobné cenyObjednávka/poptávka
Restaurace
Bar
Minibar
Výtah
Fitko
Sauna
Bazén
Parkování
Televize
Klimatizace
Internet v hotelu
Internet na pokoji
Zvířata
Káva a čaj

Posezení na nádvoří Nejstarší zachovalou původní částí Domu u Ježíška na Malé Straně je zadní část stavby, přímo u nádvoří vybudovaném po roku 1591 s fasádou do dvora. Základy a spodní část této originální budovy, stejně tak jako obvodové zdivo, by mohly být pozůstatkem nejstaršího přemyslovského opevnění vůbec, toto opevnění na Malé Straně je datováno rokem 1257. Tato část stavby, která později prodělala barokní úpravy, je zdobená mezi okny ve druhém patře dokonale zachovalým a dobře restaurovaným polychromním reliéfem plastiky Pany Marie Loretánské.

První písemná zmínka a další informace o dnešním Domu u Ježíška se datují do roku 1548. Je naprosto jasné, že v té době musela budova vypadat naprosto odlišně a její půdorysný plán byl mnohem skromnější. Budova se nachází u vrchní části ulice Tržiště a proslavila se také tím, že v ní žil po svém příjezdu do Prahy v letech 1823 až 1825 mladý František Palacký. V devatenáctém století byl z balkonu v průčelí domu zavěšen obraz Pražského Ježíška a obyvatelé Malé Strany poté začali domu říkat Dům u Ježíška. Toto jméno budovy se velmi rychle rozšířilo, vžilo do podvědomí lidí a tento název mu zůstal dodnes. Jméno budovy také posílila skutečnost, že velmi zbožňovaná a věhlasně uctívaná vosková soška Pražského Jezulátka je umístěna na svém vlastním oltáři v nedalekém Karmelitánském Chrámu Panny Marie Vítězné.Pokoje De Luxe


De Luxe pokoje jsou zařízeny v příjemných teplých tónech a charakteristickou vlastností těchto pokojů je jejich bohatě zdobený interiér. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, hostům je k dispozici plazmová TV s možností příjmu prémiových kanálů, DVD a CD přehrávače, trezor, mini-bar a možnost vysokorychlostního připojení k Internetu. Privátní mramorová koupelna se sprchou, vanou a bidetem. Velikost pokojů je různá a pohybuje se od 25 do 33 čtverečních metrů.Junior Suity


Junior Suite jsou příjemně zařízeny, nabízejí pohodlí v podobě sedacího koutu a mají dekoraci v teplých tónech. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, hostům je k dispozici plazmová TV s možností příjmu prémiových kanálů, DVD a CD přehrávače, trezor, mini-bar a vysokorychlostní připojení k Internetu, který je součástí vysokého standardu hotelu. Privátní mramorová koupelna se sprchou, vanou a bidetem. Velikost pokojů je různá a pohybuje se od 40 do 53 čtverečních metrů.Apartmá Royal


Apartmá Royal jsou apartmány s jednou ložnicí a odděleným obývacím pokojem. Apartmány jsou vybavené klimatizací, hostům jsou k dispozici dvě plazmové TV s možností příjmu prémiových kanálů, DVD a CD přehrávače, trezor, mini-bar a vysokorychlostní připojení k Internetu. Privátní mramorová koupelna se sprchou, vanou a bidetem. Velikost pokojů je od 52 do 75 čtverečních metrů.Apartmá Alchymist


Velmi romantické Apartmá Alchymist s jednou ložnicí úplně ohromí svou úžasnou a naprosto unikátní velmi prostornou mramorovou koupelnou o rozloze 22 čtverečních metrů s vanou umístěnou ve středu koupelny a oddělenou sprchou. V zimním čase mají hosté v koupelně další příjemný zážitek s podlahovým vytápěním. Soukromá terasa s výhledem na vnitřní nádvoří a zahradu ještě více umocní krásu romantické atmosféry.
Apartmá Alchymist je vybaveno klimatizací, velkou plazmovou TV s možností příjmu prémiových kanálů, která je umístěná v obývacím pokoji a další plazmovou TV, která je umístěná v ložnici, DVD a CD přehrávačem, trezorem, minibarem a vysokorychlostním připojením k Internetu. Velikost Apartmá Alchymist je 80 čtverečních metrů a velikost soukromé terasy je 9 čtverečních metrů.
Rodinné pokoje


Tyto dvouúrovňové pokoje nabízejí ideální kombinaci dvou deluxe pokojů, speciálně vhodných pro rodiny. Rodinné pokoje jsou v podobě dvou oddělených ložnic, jedna ložnice je vybavená jednou velkou postelí velikosti queen, druhá ložnice, která je ve vrchní úrovni nabízí dvě postele velikosti twin. Každá ložnice je vybavena klimatizací, LCD TV s možností příjmu prémiových kanálů, DVD a CD přehrávači, trezorem, mini-barem a vysokorychlostním připojení k internetu. Rodinné pokoje mají dvě koupelny, jednu pouze se sprchovacím koutem a druhou se sprchou, vanou a bidetem. Velikost je 60 čtverečních metrů.Apartmá Imperial


Tento dvouúrovňový a dvouložnicový Imperial Suite má spektakulární výhled na vnitřní část nádvoří a na ulici Tržiště. Ve spodní části tohoto Imperial Suite je obývací prostor, který nabízí sedací kout, jídelní stůl a plně vybavenou kuchyni, balkón, hlavní ložnici a privátní koupelnu. Hostům sprchujícím se v koupelně umístěné ve vrchní úrovni Imperial Suite se nabízí úžasný pohled na světoznámý Pražský Hrad, tento pohled bude rozhodně patřit k mnoha jedinečným zážitků z pobytu v tomto hotelu. Imperial Suite je vybavený klimatizací a hostům je k dispozici velká plazmová TV s možností příjmu prémiových kanálů v obývacím pokoji, další plazmové TV jsou v každé ložnici, DVD a CD přehrávače, trezor, mini-bar a vysokorychlostní připojení k Internetu. Velikost je 96 čtverečních metrů.


Věžní Apartmá


Naprosto impozantní Tower Suite se nachází v nejvyšším patře v poslední ze čtyř budov hotelu. Tento dvouúrovňový Tower Suite má dvě speciálně dekorované ložnice s velmi impozantním naprosto unikátním vzhledem i vybavením. Postel ve vrchní ložnici je umístěná ve výklenku, který nabízí neopakovatelný, velmi unikátní pohled na zlatou Prahu a tato ložnice má i svoji privátní koupelnu. Druhá ložnice má vanu umístěnou přímo v ložnici a další samostatnou privátní koupelnu. Nádherný výhled na Kostel Svatého Mikuláše, vnitřní zahrady a na krásné pražské střechy celkově umocňuje pobyt ve stylovém Tower Suite.
Pobyt v Tower Suite lze zkombinovat s přilehlým De Luxe pokojem na tři-ložnicový a tři-koupelnový suite. Každý pokoj je vybavený klimatizací a hostům je k dispozici plazmová TV s možností příjmu prémiových kanálů, DVD a CD přehrávače, trezor, mini-bar a vysokorychlostní připojení k Internetu. Velikost Tower Suite je 88 čtverečních metrů. Velikost v kombinaci a propojení Tower Suite s přilehlým De Luxe pokojem je celkem 108 čtverečních metrů.


Apartmá s terasou


Tento Junior Suite nabízí sedací kout s originálním dřevěným stropem, který nádherně dokresluje autentickou historickou atmosféru Prahy, dále extra velkou koupelna a terasu. Suite je vybavený klimatizací a hostům je k dispozici velká plazmová TV s možností příjmu prémiových kanálů, DVD a CD přehrávače, trezor, mini-bar a vysokorychlostní připojení k Internetu. Velikost Suite je 50 čtverečních metrů a velikost terasy je 42 čtverečních metrů. Velikost v kombinaci a propojení Junior Suite s přilehlým Alchymist Suite je celkem 130 čtverečních metrů, toto propojení nabízí dvě ložnice a dvě koupelny.


Renesanční Apartmá


Toto jedno-ložnicové Apartmá nabízí překrásný sedací kout, který má originální historické dřevěné stropy. Je vybavené klimatizací a hostům je k dispozici velká plazmová TV v ložnici a v pokoji s možností příjmu prémiových kanálů, DVD a CD přehrávače, trezor, mini-bar a vysokorychlostní připojení k Internetu. Velikost tohoto Apartmá je 60 čtverečních metrů. Velikost v kombinaci a propojení Renaissance Suite s přilehlým Alchymist Suite je celkem 140 čtverečních metrů, a toto propojení nabízí dvě ložnice a dvě koupelny.


Presidentské Apartmá


Tento dvouúrovňový Presidentský Suite je největší a nejprestižnější Suite, který hostům nabízí tři ložnice a tři koupelny. Samostatný vstup zajišťuje naprosté soukromí. Presidentský Suite je součástí starého Paláce "U Ježíška" z počátku 16. století. Z balkonu tohoto Suitu se hostům nabízí nádherný pohled na Schoenbornský palác, který pochází ze 17. století, ve kterém v současné době sídlí ambasáda Spojených Států a romantický pohled na ulici Tržiště, která je dlážděná kostkami, kterým se říká kočičí hlavy.
Bohatě zařízený interiér, do kterého jsou pečlivě vybrány unikátní umělecké předměty a stovky let staré obrazy, naprosto věrně dotvářejí historické kouzlo doby a nechají tak hosty v Alchymist Grand Hotel & Spa prožít nezapomenutelné chvíle. Presidentský Suite je vybavený klimatizací a hostům je k dispozici velká plazmová TV s možností příjmu prémiových kanálů v obývacím pokoji a další plazmové TV jsou umístěny v každé ložnici, DVD a CD přehrávače, trezor, mini-bar, kuchyně, jídelna a vysokorychlostní připojení k Internetu. Velikost tohoto apartmá je 200 čtverečních metrů.
Aqarius Restaurant


Aquarius Restaurant představuje umění středomořských kulinářských zkušeností a nabízí francouzské, italské a středomořské speciality v nápadité kombinaci vynikajících chutí s velkým výběrem domácích těstovin, čerstvých ryb a jídel z mořských plodů za doprovodu vybraných vín. Můžete také vyzkoušet některou z českých specialit nebo sezónní menu. Navíc během letních měsíců je hostům k dispozici příjemná venkovní teresa s fontánou, která sama vyzývá k usednutí a relaxaci přímo v centru velkoměsta. Vinný list obsahuje přes 90 vín z České republiky, Francie, Itálie, Španělska a Chile a jedinečné “Water Menu” nabízí více 30 značek špičkových minerálních vod z celého světa. Každý čvtrek, pátek a sobotu hosty potěší svým zpěvem za doprovodu piana známý umělec Yves Chelala. Aquarius Restaurant byl oceněn prestižní americkou společností Seven Stars and Stripes ve spolupráci s American Dream Cuisine pro svou jedinečnou pohostinost, kvalitní kuchyň a obsluhu.
Otevřeno denně - snídaně 7:00 - 10:30 * obědy 12:00 - 15:00 * večeře 19:00 - 23:00.Barocco Vaneziano Café


Tato rozkošná malá kavárna je vyzdobena štukatérskou prací s dobovou malbou a je přímo pohádkovým lákadlem jak pro oči, tak i pro chuťové buňky. Je to ideální místo pro ranní espreso, aperitiv nebo skleničku na noc. Symbolizuje romantického ducha nejlepší benátské tradice a přibližuje tak atmosféru vynikajících benátských restaurací, které se do Prahy dostaly za dob milovníka Casanovi. Úžasný výhled na Schoenbornský palác, luxusní vybavení a opravdu profesionální služby můžete očekávat v této velmi unikátní a exkluzivní kavárně.
Otevřeno denně od 9:00 do 21:00
Lobby bar


Náš Lobby Bar Babilonia je ideálním místem na drink před večeří nebo digestiv po chutné večeři. Široká škála koktejlů a nápojů jak alcoholických, tak nealkoholických je Vám k dispozici. Doporučujeme ochutnat z naší široké kolekce slavných koňaků, whisky, brandy a kubánských doutníků!
Otevřeno denně od 17:30 do 23:00
Welness & Spa


Jako poklidná oáza pro Vaši tělesnou i duševní pohodu Vám naše luxusní lázně nabízejí odpočinkovou uklidňující omlazovací kůru v privátním a komfortním prostředí, kde dochází ke spojení fantastických tělo hýčkajících procedur a pozoruhodných návrhových prvků. Lázně Ecsotica disponují čtyřmi privátními místnostmi, kde si hosté mohou plně vychutnat nejrůznější druhy masáží, bylinné zábaly, peeling těla Body Scrub včetně různých lázeňských rituálů, nabízené půvabným týmem masérek z Bali.
Součástí nabídky je i prostorná suita k procedurám, speciálně určená párům, které si přejí podělit se o tuto nevšední zkušenost. Nejmodernější lázně Ecsotica nabízejí řadu procedur, inspirovaných indonéskými rituály, od hlubokých svalových masáží a relaxační aromaterapie po detoxifikační čistící zábaly a jako novinku nabízí kosmetické zkrášlující ošetření Darphin, které zaručuje plně povzbudit a ozdravit Vaše smysly.
Otevírací hodiny Ecsotica Spa: 9:00 - 21:00 denně

Náš hotel nabízí též kompletně vybavenou tělocvičnu, která je umístěna v unikátním barokním sklepě. Klimatizovaný Klub zdraví, který je určen pro bezplatné použití hotelovými hosty, je vybaven nejmodernějším fitness zařízením Termogym Cardio. Klub zdraví disponuje privátním bazénem a relaxačním zázemím, separátními šatnami a suchými a parními saunami.
Otevírací hodiny Klubu zdraví: pondělí - pátek 07:00 - 21:00 * sobota - neděle 08:00 - 20:00

Exotický "Juice" bar v gotickém sklepení nabízí sortiment ovocných a zeleninových džusů, zdravých a sportovních drinků. Koktejly pro štíhlou linii, šťávy a výběr černých nebo bylinkových čajů vás osvěží. Speciální lázeňské lehké pokrmy budou útočit na vaše chuťové buňky. Ecsotica Juice Bar je součásní našich lázní a "Health Clubu" a nabízí občerstvení v historickém klenbovém sklepě.
Otevřeno denně od 9:00 do 21:00logo_ecso.gif, 4,7kB

Konference & Mítinky

Lovecký salón

Alchymist Grand Hotel & Spa se může pochlubit nabídkou jedné ze svých vzácných historických gotických hal, která slouží jako unikátní místo pro podniková setkání, setkání při příležitosti různých obřadů nebo pro privátní party s večeří. Tento Salonek lovecké galerie je v přízemí, má dobrý přístup denního světla a kapacita tohoto místa je do 30 osob. Další dvě mítinkové místnosti mohou pojmout až 90 osob, zatímco vnitřní zahrada nabízí velmi intimní lokalitu pro kávovou pauzu či posezení u cocktailu.


Crystal Room

Nový a unikátní prostor pro vaše firemní jednání, incentivní anebo soukromé večere a oslavy, svatební recepce, konference, módní přehlídky a kokteily. Špičková multimediální technika uspokojí i ty nejnáročnější technické požadavky Vašich klientů. Crystal Room se nachází v prvním patře hotelu s kompletním denním osvětlením a letni terasou a má kapacitu až 100 míst k sezení v závislosti od požadovaného uspořádání. Multifunkční prostory slibuji dostatek místa pro separátní "kávové pauzy", otevřený bar pro možnost soukromého jednání, oddělené místo pro pořádání bufetových obědů či večeří a uvítacích přípitků.


Pokoje a Ceny

(za pokoj/noc, v EUR)


Nabízíme 10% slevu po celý rok pro rezervace předplacené 2 dny a více dopředu.
V tomto případě je platba NEVRATNÁ.


Garance nejlepší ceny. Pokud naleznete nižší cenu, dorovnáme ji. Neváhejte se zeptat na nabídku.
Pro každou zajímavou rezervaci (více nocí, více pokojů) uděláme individuální nabídku. Odpovídáme v průměru do 30 minut.


                	

Ceny zahrnují volný vstup do Klubu zdraví (sauna, pára, bazén a posilovna),
denně 1 lahev minerální vody na pokoj zdarma,
výběr denního tisku, CD a DVD přehrávač v pokoji, 24 hodinový pokojový servis, a všechny poplatky servisní poplatek, snídaně, stejně jako všechny daně (včetně DPH a městský poplatek).

Upozorňujeme, že některé webové stránky nabízejí ceny tohoto hotelu bez DPH!

Přistýlka v Junior nebo Special Suite: zdarma pro děti do 11-ti let,
80 EUR příplatek k cenně pokoje od 12-ti let.Formulář pro objednávku či poptávku:1
Tyto pole jsou povinné
Počet nocí a datum příjezdu

2
Počet a typ požadovaných pokojů
Požadované pokoje

 

3
Tyto pole jsou povinné
Údaje o Vaší osobě


číslo mobilního telefonu
pokud je to možné
Platební a stornovací podmínky

Běžně neúčtujeme žádnou zálohu, předplatbu ani rezervační poplatek, můžete platit přímo v hotelu kreditní kartou či v hotovosti. Nezrušíte-li však objednávku do dvou dní do příjezdu a nepřijedete-li, bude Vám účtována cena za první noc. V případě skupinové rezervace budou podmínky dohodnuty individuálně.


nreCAPTCHASelf hostedPožadujete okamžitou odpověď?

Vaše poptávka bude zodpovězena promptně.
Pokud zvolená možnost ubytování není volná, bude Vám nabídnuta alternativa stejného standardu a ve stejné lokaci našimi zkušenými operátory.

Booking & Inquiry info

Kontaktujte nás:

Telefon +420 233 920 118


Skype Call me Chat with me
Denně: Po-Pá 9-17, So+Ne 10-17
alchymist@hprg.cz


TOPlist