Web provozuje
Interacta Travel
+420 608 057 057 +420 233 920 118

Hotel Nebozízek

Známá pražská restaurace a hotel nabízející krásný panoramatický výhled na starou Prahu od Hradčan, přes Karlův most, Týnský chrám, až po Národní divadlo. Dům stojí na svahu Petřína, rozkládající se přímo nad historickým centrem Prahy.

Hotel

Historické centrum

Hotel Nebozízek

Petrinske sady 411 * Praha 1 - Mala Strana
e-mail: nebozizek@hprg.cz

GPS (WGS84)

Šířka 50.081882 Délka 14.398903
Podrobné cenyObjednávka/poptávka
Restaurace
Minibar
Parkování
Televize
Internet na pokoji

Dům stojí na svahu Petřína, rozkládající se přímo nad historickým centrem Prahy. Příjemnou procházkou petřínskými sady je možno se dostat na Malou Stranu a ke Karlovu Mostu, na Hrad i na petřínskou rozhlednu. Pro zpáteční cestu do kopce je možno zvolit lanovku, jejíž prostřední stanice se nachází přímo vedle hotelu a která je v provozu celý den od 9,15 do 23,20.
Jméno "na Nebozezu" pochází od stejnojmenné vinice, rozkládající se zde v dřívějších dobách a vychází z tvaru serpentinovité cesty, která tudy vedla ke kostelu sv. Vavřince. Na místě dnešní budovy stával již v 15. století dům, patrně viniční lis. Dnešní budovu si jako letohrádek postavil koncem sedmnáctého století Karel Maxmilián Lažanský, svobodný pán v Bukově a na Manětíně. V roce 1809 se stal majitelem Nebozízku pražský tiskař Bohumil Haase a zřídil zde výletní restauraci, které dal jméno Hasenburg.

V rekonstruovaných prostorách v prvním patře domu zřídil současný provozovatel dvě apartmá zařízená historickým nábytkem, nabízející romantické ubytování se vším komfortem dnešní doby. Obě dvoupokojová apartmá jsou vybavena vlastní koupelnou a toaletou, TV se satelitním příjmem, minibarem, radio CD systémem, trezorem a telefonem s přímou volbou.Apartmá 1


má jednu ložnici s manželskou postelí s nebesy a další malou ložnice s jedním lůžkem, koupelnu a obývací pokoj.

Apartmá 2


Consist of one bedroom with king-size four-poster bed, bathroom and sitting room.

Vstup do obou apartmá je z haly s kulečníkem v prvním poschodí.

Restaurace nabízí speciality tradiční české a staročeské kuchyně, zvěřinu i mezinárodní kuchyni. Součástí restaurace je krytá prosklená terasa, která umožňuje i při jídle plni vychutnávat pohled na Prahu. Kapacita restaurace je 55 míst + 65 míst na kryté terase. Přijímáme též objednávky na rezervaci restaurace!
Od r.1891 jezdí na vrchol Petřína lanová dráha, původně na unikátní "vodní pohon": v horní stanici se do nádrže pod cestujícími napustila voda a svou vahou vytáhla po trati druhý vůz, spojený lanem vedeným přes kolo v horní stanici. Dole se voda prostě vypustila. Lanovka byla přestavěna na elektrický pohon v roce 1932 a v roce 1985 kompletně rekonstruována.


Můžete též využít služeb hotelového taxi jak pro transfery z /na letiště tak na jiná místa v Praze.


Zveme Vás do tradičně pohostinného Nebozízku, v němž můžete vychutnat překrásný výhled na město, strávit romantické chvíle a také pozvednout sklenku s vínem, jež zde po staletí rostlo, a připít na slávu Prahy, města prodchnutého nezapomenutelnou atmosférou minulých dob.


Pokoje a ceny

(za pokoj/noc, v EUR)


Garance nejlepší ceny. Pokud naleznete nižší cenu, dorovnáme ji. Neváhejte se zeptat na nabídku.
Pro každou zajímavou rezervaci (více nocí, více pokojů) uděláme individuální nabídku. Odpovídáme v průměru do 30 minut.

Ceny zahrnují snídani, DPH a místní poplatky.Formulář pro objednávku či poptávku:1
Tyto pole jsou povinné
Počet nocí a datum příjezdu

2
Počet a typ požadovaných pokojů
Požadované pokoje

 

3
Tyto pole jsou povinné
Údaje o Vaší osobě


číslo mobilního telefonu
pokud je to možné
Platební a stornovací podmínky

Běžně neúčtujeme žádnou zálohu, předplatbu ani rezervační poplatek, můžete platit přímo v hotelu kreditní kartou či v hotovosti. Nezrušíte-li však objednávku do dvou dní do příjezdu a nepřijedete-li, bude Vám účtována cena za první noc. V případě skupinové rezervace budou podmínky dohodnuty individuálně.


nreCAPTCHASelf hostedPožadujete okamžitou odpověď?

Vaše poptávka bude zodpovězena promptně.
Pokud zvolená možnost ubytování není volná, bude Vám nabídnuta alternativa stejného standardu a ve stejné lokaci našimi zkušenými operátory.

Booking & Inquiry info

Kontaktujte nás:

Telefon +420 233 920 118


Skype Call me Chat with me
Denně: Po-Pá 9-17, So+Ne 10-17
nebozizek@hprg.cz


TOPlist